95-та річниця з Дня народження Богдана Гаврилишина

30 річницю Незалежності України та 95 річницю з дня народження відомого українця Богдана Дмитровича Гаврилишина цього року об’єднає ще одна знакова подія – запровадження Всеукраїнського дня відповідальності людини.

Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина та підтримана спільнотою випускників програми «Молодь змінить Україну», серед яких народні депутати Соломія Бобровська, Марина Бардіна, Дмитро Лубінець, Сергій Гривко, Богдан Кицак.

/Files/images/zamovlennya_pdruchnikv/upa/48_main.1477322198.jpg

Сьогодні, 19 жовтня, 95-та річниця з Дня народження Богдана Гаврилишина. Його без перебільшення можна назвати найвідомішим українцем сучасності, діячем світового масштабу.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у містечку Коропець (нині смт, Монастириський район, Тернопільська область). Він майже тридцять років присвятив Міжнародному інституті менеджменту в Женеві. Він також був членом Римського клубу, членом Світової академії мистецтв і науки, членом Міжнародної академії менеджменту, почесним доктором у семи університетах Канади і України, консультантом держав і міжнародних компаній, модератором і головою багатьох міжнародних наукових конференцій і семінарів.

Богдан Гаврилишин також був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради і трьох прем'єр-міністрів. Крім того, він ініціював створення низки молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації "Пласт". Очолював Фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фонд "Відродження" в Женеві.

Як спікер і голова наукових конференцій він побував у 89 країнах світу, вплинувши на подальший розвиток деяких із них. Його по праву вважають хрещеним батьком економічного форуму в Давосі, засновником Міжнародного інституту менеджменту в Індії та Україні. Нині він є представником Римського клубу, Світової академії мистецтва та науки, Міжнародної академії менеджменту, Фонду Жана Моне для Європи, Швейцарського форуму міжнародної політики, Національної академії наук України та багатьох інших світових та українських організацій і об’єднань.

“Якщо б я не став пластуном, моє життя було б зовсім інакше, я був би зовсім іншою людиною. Це закріпило мою ідентичність. Я був українцем, але то поглибило моє українство. Це одна з причин, чому я залишався українцем, хоча більшу частину життя не жив в Україні. Це для мене була справді чудова школа життя. «Пласт» мені дав мої власні дороговкази на ціле майбутнє життя”. Нам є ким пишатись!

/Files/images/zamovlennya_pdruchnikv/upa/Presentation_Responsibility-Day_page-0002-1.jpg

Декларація Відповідальності Людини

Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.

1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.

2. Підтримуй своє здоров’я у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.

3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.

4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.

5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.

6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.

7. У прагненні реалізації своїх прав, не обмежуй прав інших членів суспільства.

8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.

9. Обов’язки людини до сім’ї:

бережи культурну спадщину своїх предків;

– стався до батьків з любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;

– стався до братів та сестер як до кращих друзів.

10. Батьків до дітей:

– люби своїх дітей, виховуй в них етичні та моральні цінності;

– сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів та особистостей, виховуй їх як вільних людей.

11. До суспільства:

– допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги;

– сприяй добробуту усіх членів суспільства;

– зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною усієї світової спільноти.

12. До довкілля:

– економно та розумно використовуй всі ресурси, уникай забруднення біосфери. Допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.

13. До країни:

– будь законослухняним;

– допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для усього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.

14. До майбутніх поколінь:

– залиш навколишнє середовище у кращому стані, ніж отримав: із збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективним у політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства.

15. До світу:

– будь толерантними та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;

– вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;

– сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці і чесної торгівлі.

Кiлькiсть переглядiв: 79